Pielęgnacja skóry twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy
Damir Spanic z Unsplash

Wiele czynników składa się na zdrowy wygląd skóry. Należy pamiętać o zachowaniu zasad zdrowego odżywiana, odpowiedniej dawki ruchu, unikaniu nadmiernej ekspozycji na słońce, wiatr, ograniczeniu wszelkich używek czy odpowiednim nawodnieniu. Na estetykę cery, ogromny wpływ ma również codzienna pielęgnacja twarzy. Kluczowy w tej kwestii jest umiar, a więc niestosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków oraz prawidłowy wybór produktów.

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo specyfików, które kuszą pięknymi opakowaniami, a producenci zapewniają o magicznych właściwościach, jednak sęk w tym, że powinny być one odpowiednio dobrane do indywidualnego typu skóry. Tak więc, pierwszą i najważniejszą czynnością jest określenie rodzaju cery. Skóra sucha, jak sama nazwa wskazuje, w zwiększonym tempie traci wodę przez co wygląda na bardzo cienką, ma tendencję do łuszczenia, jest podatna na przebarwienia i niestety szybciej także się starzeje. Do pielęgnacji potrzebuje przede wszystkim kosmetyków o konsystencji mleczka, koniecznie bez alkoholu, kremów nawilżających i odżywczych – polecamy https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-twarzy/

Cera tłusta, zazwyczaj sprawia wrażenie bardzo grubej, na powierzchni widoczne są bardzo wyraźnie rozszerzone pory i po prostu się błyszczy. Występuje, kiedy organizm w nadmiernych ilościach wydziela sebum. W tym wypadku zalecane są żele do mycia, toniki, peelingi i maski oczyszczające, a także kremy matujące stosowane w ciągu dnia. Niezwykle wymagająca jest cera trądzikowa, występująca często w młodym wieku, która charakteryzuje się widocznymi wypryskami, rozszerzonymi porami i licznymi niedoskonałościami. W tym wypadku bardzo często potrzebna jest konsultacja z dermatologiem, ponieważ każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

Bardzo wiele osób posiada cerę naczyniową, która powstaje przez bardzo kruche i płytkie unaczynienie skóry. Jest ona niezwykle wrażliwa i powinna unikać grubych peelingów, kosmetyków z silnymi substancjami zapachowymi, a wybierać produkty bardzo naturalne i zawierające jak najwięcej składników wzmacniających naczynia, jak np. witamina C. Obecnie wybór odpowiednich specyfików, jest bardzo ułatwiony, ponieważ firmy przygotowują całe serie przeznaczone do konkretnego typu cery, zatem najważniejsza jest diagnoza skóry. Jeżeli ocena jest zbyt trudna, dobrze skontaktować się w tym celu z dermatologiem. Robiąc zakupy w drogerii należy wybierać kosmetyki przypisane do danego rodzaju cery, a pielęgnacja twarzy będzie przyjemnością i drogą do zdrowej, pięknej skóry.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: