Podpaski czy tampon? Co wybrać?

Podpaski czy tampon
Natracare z Unsplash

Podpaski czy tampon – co wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele nie tylko młodych, dopiero wkraczających w dorosłość dziewcząt, ale także dojrzałych kobiet, które nie są przekonane do jednego z rozwiązań i rozważają tę drugą opcję. Warto zauważyć, że obie propozycje mają swoje plusy i minusy, które należy poznać, aby móc jednoznacznie stwierdzić, który wariant wybrać w konkretnym przypadku. Zachęcamy do poznania wad oraz zalet podpasek i tamponów, które są niezbędne wszystkim kobietom podczas najtrudniejszych w każdym miesiącu dni.

Podpaska jest zwykle używana przez dziewczęta, które dopiero rozpoczynają swoją „przygodę” z miesiączkowaniem. Jej zaletą jest łatwa dostępność – podpaski bez problemu można dostać w każdej aptece, drogerii czy nawet supermarkecie. Wśród wielu zróżnicowanych propozycji dostępnych na rynku można znaleźć podpaski o różnorodnej fakturze, jak również dostępne w odmiennych rozmiarach. Dzięki temu każda kobieta może w pełni dopasować rodzaj podpasek do własnych oczekiwań. Zdecydowanym minusem tego rozwiązania jest jednak wątpliwy komfort użytkowania. Kobiety często skarżą się na odklejanie bądź przesuwanie podpasek, które jest szczególnie uciążliwe podczas uprawiania aktywności fizycznej. Ponadto nie można ich stosować podczas kąpieli w basenie, często zawodzą również w nocy.

Doskonałą alternatywą dla podpasek są tampony. Wyprodukowane przez znane i cenione na świecie marki, takie jak O.B., zapewniają stuprocentowy komfort użytkowania, a także bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Miesiączka wcale nie musi być męcząca i uciążliwa, jeżeli kobieta zaopatrzy się w dobre jakościowo, odpowiednio dopasowane do swoich potrzeb tampony. O.B. nieustannie poszerza oferowany przez siebie asortyment, który dostosowuje do odmiennych oczekiwań swoich klientek. Tampon z aplikatorem, tampon na noc, tampon ze skręconymi rowkami – to tylko niektóre propozycje, które znajdą Państwo wśród produktów O.B. dostępnych na stronie producenta http://myob.pl.

Zdecydowaną zaletą tamponów jest to, że mając okres, nie trzeba rezygnować z żadnych przyjemności. Tampony świetnie sprawdzają się w wodzie, jak również podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Warto również zaznaczyć, że pomimo różnych opinii, które można znaleźć w Internecie, nie są one trudne w aplikacji i gwarantują bezpieczeństwo.

Każda z przedstawionych opcji ma swoje wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Bez względu na wybrany wariant warto jednak pamiętać, aby kupować wyłącznie produkty sprawdzonych producentów.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: