Suchość w gardle w ciąży

Suchość w gardle w ciąży
Ignacio Campo z Unsplash

Ciąża to wspaniały okres w życiu. To niezwykłe uczucie, kiedy nosisz w sobie rozwijające się maleństwo. W tym momencie jest ono zależne wyłącznie od ciebie. Bez twojej opieki nie uda mu się przeżyć. Dlatego też przyszłe mamy muszą bardzo o siebie dbać. Jeśli będzie się starać, to ma duże szanse na urodzenie zdrowego i silnego maluszka. Niestety jest wiele, nawet niepozornych niebezpieczeństw, które mogą przynieść negatywne skutki.

Co do nich należy?

Wyjątkowo groźne mogą być leki. W każdej ulotce znajduje się informacja czy kobieta w ciąży może przyjąć dany lek i nie można tej sprawy bagatelizować. Ważne jest, by już od pierwszych tygodni ciąży dbać o bezpieczeństwo płodu. Co jednak, jeśli dokucza ci męczący ból gardła i nie możesz znaleźć żadnego leku, któremu mogłabyś w pełni zaufać? Jakie leki będą naprawdę bezpieczne?  Najlepsze w takim wypadku będą leki oparte na naturalnych składnikach. Dlaczego? Warto pamiętać, że naturalne składniki takie jak zioła, same w sobie posiadają lecznicze właściwości. Są łagodne dla organizmu. Nie wykazują tak agresywnego działania, jak niektóre leki. Pobudzają delikatnie organizm do samodzielnej pracy obronnej w obliczu choroby. Co ciekawe, łagodne zioła, taki jak mięta czy lipa, nie posiadają negatywnego wpływu na rozwijające się dziecko. Dlatego też podczas ciąży dobrze jest sprawdzać skład leków, czy faktycznie opierają się na działaniu naturalnych składników.

Tego typu lekiem na ból gardła, który poleca wiele osób, jest Fiorda – http://fiorda.pl/.

Są to łagodne pastylki do ssania, które nawilżają oraz wspomagają działanie błony śluzowej gardła i krtani. Tworzą również powłokę ochronną przed szkodliwym wpływem środowiska. Dzięki temu w delikatny sposób mogą łagodzić ból oraz suchość w gardle. W ciąży można spokojnie je zażywać, ponieważ nie wpływają negatywnie na płód. Dodatkowo wspierają siły obronne organizmu, więc pomogą w naturalny sposób bronić się przed innymi infekcjami. Warto pamiętać, że podczas jakiegokolwiek osłabienia podczas ciąży, nawet wywołanego bólem gardła, należy dużo wypoczywać. Nie warto jeszcze bardziej przesilać organizmu. Lepiej będzie, jeśli kobieta się położy i będzie przyjmować dużo płynów. To dodatkowo nawilży gardło, więc powinno pomóc podczas walki z uporczywymi objawami.

W wypadku, jeśli leki na ból gardła nie pomogą, lepiej skonsultować się z lekarzem. Podczas ciąży warto pamiętać o zachowaniu większego bezpieczeństwa i dobrze jest unikać brania leków bez konsultacji z lekarzem. Dobry specjalista udzieli najlepszej rady, która pomoże w niegroźny sposób radzić sobie z ewentualną chorobą.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: